Druhy kurzových sázek

Dnes se dá díky online SK sázet na prakticky cokoliv. Můžete si klasicky vsadit na výhru, prohru, remízu, ale také na počet žlutých karet, držení míče, počet gólů v zápase atd… Možností na co si vsadit je opravdu obrovské množství, bez nadsázky se dá tvrdit, že se dá vsadit skutečně na cokoliv. (Před MS ve fotbale dokonce jedna SK vypsala kurz na to, že Suaréz pokouše hráče na MS).

Abyste se lépe v sázkových kurzech orientovali, připravili jsme pro Vás přehled typů sázek.

Sólo sázky

Základní způsob sázení, kdy si můžeme vsadit na výhru, neprohru, prohru nebo remízu našeho týmu.

AKO a KOMBI sázky

AKO sázka znamená, že vložíme více sólo sázky do jedné. Pro to abychom vyhráli AKO sázku, musí nám vyjít všechny tipy. Výsledky kurz dostaneme jako součin dílčích kurzů. Tato sázka je oblíbená především u začátečníků, protože za malou část vkladu jsou díky velkému kurzu schopní vyhrát větší obnos. Má to však i svá rizika, protože se zvyšujícím se počtem vsazených zápasů se zvyšuje i možnost, že některý zápas nevyjde.

KOMBI sázky se používají pro více zápasů s vyšším kurzem, kde si sázkař určí počet a způsob kombinací na tiketu. Velký klad oproti sólo sázkám je v tom, že sázkař nemusí trefit všechny zápasy, aby dosáhl na výhru. Nevýhoda je v tom, že KOMBI sázky se často podávají za vyšší vklad.

Vítěz zápasu (Money line)

Spousta utkání nesmí končit remízou. Jsou to zápasy jako je tenis, basketbal, volejbal, hokej, v pohárových zápasech také fotbal. Sázka na vítěze Vás udrží ve hře o v případě, že základní hrací doba skončila remízou. V takovém případě přichází na řadu prodloužení. Pokud vsadíte zápas na vítěze zápasu, vyhrajete, i pokud Váš tým např. vyhraje na samostatné nájezdy.

1X2

Jedná se o asi nejoblíbenější druh sázky. Sázka 1X znamená, že jste vyhráli, i pokud zápas skončí nerozhodným výsledkem v základní hrací době.

Handicapové sázky

Sázení na handicap se používá čím dál častěji a to zejména a jasné favority utkání. Vsazením na handicap jsme schopní docílit na favorita zajímavých kurzů.

A jak to funguje?

Řekněme, že se bude hrát kolo poháru, kde bude hrát Real Madrid v poháru proti druholigovému týmu Osasuna. Kurz by na Bílý balet byl okolo 1,05. Pokud bychom ale vynužili hanicap -1,5 znamenalo by to, že by Real musel Osasunu porazit o dvě a více branek. Kurz by se pak mohl dostat někde na hodnotu kolem 1,2.

Hodnoty -1,5 nebo -2,5 znamenají, kolik branek odečteme danému týmu. Při handicapu -2,5 musí tým vyhrát o 3 a více branek.

Over /Under

Místo sázky na výsledek utkání je tento typ sázky založen na počtu gólů vstřelených během daného utkání. Nezáleží na tom, který z týmů střelí jednotlivé góly (body). Při této sázce tak sázíme, že v utkání padne více / méně gólů (bodů) jako je hranice vypsaná sázkovou kanceláří.

Sázková kancelář například vypsala na utkání Barcelona – Real Madrid sázku OVER / UNDER 2,5. Pokud vsadíte na OVER 2,5, musí v zápase padnout 3 a více gólů, abyste vyhráli. Pokud padnu 2 góly a méně, prohráli jste. Sázka UNDER 2,5 by tak byla přesným opakem. Sázka OVER / UNDER je populární zejména u fotbalu, hokeje, basketbalu, ale i tenisu a volejbalu. Jak sázet tento druh sázek, je podrobněji vysvětleno v článku Sázky OVER / UNDER – sázky na počet gólů (bodů).

Live sázky

Live sázk,y neboli sázky naživo, během probíhajícího zápasu a kurzy na ně jsou vypisovány podle vývoje zápasu. Kurzy se často mění a live sázky jsou tak vypisovány hlavně na zápasy, které se dají sledovat naživo prostřednictvím streamu anebo televize. Většinou sázkové kanceláře umožňují přes svůj web sledovat na streamu zápas, na který se dá vsadit live. Nejen díky tomu obliba live sázek v posledních letech prudce stoupá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *